Case study
Orosz Föderáció Kereskedelmi Külképviselete
Cégünk 2012-ben meghívásos alapon nyerte el az Orosz Föderáció Külkereskedelmi Képviseleti Irodaház tűzjelző rendszerének kiépítését. Már a tender részvétel is nagy kihívások elé állította a pályázókat, lévén csakis olyan cég adhatott be pályázati anyagot aki a forgalmazott rendszert magas szinten ismeri, a forgalmazott rendszer teljesen orosz nyelvű kommunikációját tudja biztosítani, valamint a teljes használatbavételi eljárást orosz nyelven tudja biztosítani az ügyfélnek. További elvárás volt még a megadott ajánlat egy éven keresztül történő érvényességének biztosítása.
Cégünk nyerte el a teremgarázs és az irodaház tűzjelző rendszerének valamint szénmonoxid jelző rendszerének kiépítéseit.
Ajánlatunkban a már többszörösen bizonyított Siemens Cerberus Pro tűzjelző családdal kalkuláltunk. A tervezett tűzjelző központok alkalmasak arra, hogy több nyelven is kommunikálva akár interneten keresztül is továbbítsák a jelzéseket. A rendszerk kiépítése Siemens FC721 és FC722 központokkal valósult meg, természetesen orosz nyelvre fordított grafikus felügyeleti támogatással. Az érzékelő hálózat kiépítésekor nagyrészt OP720 füstérzékelőt valamint FDM221 kézi jelzésadókat használtunk. Robbanásveszélyes terek védelmét FDCIO223 modulokon keresztül a nagy multú DO1101Ex érzékelőkkel biztosítottuk.
A központok bár nincsenek direkt Safedlink hálózatba kötve, mégis alkalmassa, arra, hogy Ethernet hálózaton keresztül kommunikáljanak egymással, így a védett létesítmények nagy távolsága sem jelent akadályt.
Rehabilitációs centrum Siemens Sinteso tűzjelző rendszerrel védve
Cégünk végezte az Összefogás az Egyenlő esélyekért Nonprofit Közhasznú Kft. gondnokságában épülő új csömöri foglalkoztató épület Siemens Sinteso típusú tűzjelző rendszerének telepítését. A tűzjelző rendszer alapját egy Siemens Sinteso FC2020 tűzjelző központ adja, amihez a jelzőhurkon keresztül a portán egy FT2010 másodkezelő kapcsolódik. Az épületben a foglalkoztató helységek funkciója és a benne végzett munka rövid időn belül megváltozhat, ezért a pontszerű érzékelők érzékelési metódusának változtatását az eszközök cseréje nélkül is biztosítani szükséges. Az épületben ezért FDOOT241-9 típusú kombinált érzékelőket telepítettünk amiknek az érzékelési algoritmusát programból lehet beállítani és megváltoztatni. Az érzékelő hálózathoz FDS221címzett hangjelzők valamint FDSB291 hangjelzős aljzatok kapcsolódnak. A projekt sikeres tűzoltósági használatbavétellel zárult.